اخبار > راه اندازی سایت سلامت در بلایا و فوریت ها در صفحه وب معاونت آموزشی دانشگاهدکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تحول در نظام آموزش علوم پزشکي با تأکید بر اولویتهای کشور به عنوان گام چهارم طرح تحول نظام سلامت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است. بر اساس اين برنامه کشور به ده منطقه تقسيم شده که دانشگاه­های علوم پزشکی کرمان، زاهدان، رفسنجان، جیرفت، زابل و بم به عنوان کلان منطقه هشت اين مجموعه است. و بر اساس سند آمايش سرزميني ماموریت های ویژه ای برای هر یک از مناطق تعیین شده است. یکی از ماموریت های منطقه هشت، ماموريت ويژه توسعه دانش مرتبط با علوم سلامت در بلايا و فوریت ها است.

وی ادامه داد: ایران از کشورهاي بلاخیز دنیا محسوب می گردد و در این میان استان سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور با وضعیت جغرافیایی خاص خود گاه چندین مخاطره طبیعی را به یکباره با هم تجربه می‌کند. شمال استان سیستان و بلوچستان پدیده توفان شن، نواحی مرکزی استان در معرض سیلاب ها و جنوب استان نیز در شرایط توفانی؛ مخاطرات دریایی را در پی دارد. زلزله از دیگر بلایای طبیعی این استان است که به دلیل واقع شدن آن در نزدیکی گسل‌ها همواره شاهد وقوع زلزله های مختلف هستیم. از طرف دیگر این استان با معضلی دیگر به نام حوادث رانندگی نیز درگیر است.

وی افزود: با توجه به این شرایط لازم است همواره برای رویارویی با بحران آماده باشیم. لذا ظرفیت سازی در افراد از طریق آموزش صحیح به عنوان یکی از مهمترین روشهای پیشگیری و مقابله با بلایا، نقش به سزایی در کاهش خطرات ناشی از آن دارد. بنا براین آموزش، موضوعی اساسی در برنامه های اجتماع محور و تنها راه موثر براي رسيدن به هدف پيشگيري از وقوع يا كاهش عوارض بلاياي طبيعي، مسلح شدن به سلاح علم و بكارگيري آن در عرصه عمل است.

دکتر دهقان مسئول دبیرخانه طرح تحول آموزش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در خصوص ماموريت ويژه توسعه دانش مرتبط با علوم سلامت در بلايا و فوریت ها گفت: برنامه راهبردی و عملیاتی این ماموریت با چشم انداز پنج ساله با هدف افزایش دانش در این زمینه در سطح دانشگاه و جامعه تدوین شده و از جمله این اقدامات  طراحی و راه اندازی سایت سلامت در بلایا و فوریت ها جهت آگاهی و استفاده از برنامه های این ماموریت در صفحه وب معاونت آموزشی است.

وی از تمامی اعضای هیات علمی، کارکنان، دانشجویان و هم استانی های عزیز خواست تا از این صفحه بازدید کنند و با مشارکت در برنامه های آموزشی و مداخلاتی؛ ما را در  پیشگیری وکاهش خسارات بلایا و حوادث، و افزایش آمادگی و پاسخ در هنگام بروز حوادث و بلایا در استان یاری نمایند.


سه شنبه ١٧ دی ١٣٩٨ ٠٩:٠٩ News ٢٥٤٢٣

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

برگزاری ششمین نشست معاونین آموزشی و مدیران EDC کلان منطقه8- ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸
برگزاری جلسه آموزشی بررسی سنجه های اعتبار بخشی آموزشی
اعلام کتب منتخب علوم پزشکی در سال 98
برنامه عملیاتی طرح تحول آموزش دانشکده ها ضامن ارتقای کیفی آموزش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
راهنمای استفاده از سامانه LMS (نسخه مدرس)
فایل راهنمای استفاده از سامانه ارزشیابی اساتید(نسخه مدرس)
راه اندازی سایت سلامت در بلایا و فوریت ها در صفحه وب معاونت آموزشی دانشگاه
برگزاری کارگاه آموزشی سونوگرافی در بیماران بد حال با هدف آشنائی دانشجویان رشته های پزشکی و تخصص با کاربرد و نقش پاراکلینیک در شرایط اورژانسی
وبینار اجرای موثر برنامه های اعتباربخشی موسسات و بیمارستانهای آموزشی کلان منطقه آمایشی هشت
اولین تور بیمارستان گردی دانشجویان جدیدالورود توسط کمیته دانشجویی مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه
اعتباربخشی موسسه ای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

محتوای مرتبط